Triumf klasiky: podlahy v dubovom vzhľade

Obzvlášť obľúbenou drevinou používanou na výrobu nábytku a podlahových krytín je dub. Oceňuje
sa nielen jeho nadčasový vzhľad, ale aj stabilita materiálu.Nemusí to však nevyhnutne byť skutočné
drevo: aj podlahy v imitovanom dubovom vzhľade vytvárajú príjemné a pohodlné životné prostredie.

Bez názvu1a

 

Podlahy inšpirované pravým drevom

Pokiaľ si chcete priniesť kúsok prírody do svojich štyroch stien, tá správna voľba je podlaha v dubovej dekorácii. Vzhľad dubu je univerzálny, nadčasový a je ideálny na zhodnotenie obytných priestorov.
Dubový dekór na moderných podlahách nie je presvedčivý iba svojím vzhľadom - podlahové krytiny bodujú tiež svojou reliéfnou povrchovou štruktúrou. Hrče, drevené póry a praskliny sú nielen viditeľné, ale aj
hmatateľné - v zmysle skutočného povrchu dreva. Na prvý pohľad sú trojrozmerne spracované dizajnové alebo laminátové podlahy ťažko odlíšiteľné od drevených parketových podláh.


6392_laminate_LD150_Detail_01


 

Dizajnové a laminátové podlahy v pôsobivej rozmanitosti
Podlahy v dubových dekóroch sú rovnako vhodné pre tradičné i moderné životné štýly - kľúčom je zvolený vzor a farba podlahy. Keďže skutočný dub je možné upraviť mnohými spôsobmi a podľa toho má veľký výber farieb, dubová dekorácia laminátových a dizajnových podláh ponúka aj početné variácie, ktoré dávajú každej miestnosti jedinečnosť:
Svetlé farby, ako je sivobiela a biela pôsobia pokojné až živo.
Stredné tóny, ako je karamelová hnedá, vytvárajú teplé a príjemné prostredie.
Tmavšie odtiene ako antracit a antikovohnedý dodávajú priestoru rustikálnosť a eleganciu.
Tí, ktorí si cenia jemný vzhľad alebo súčasný štýl zdobenia, radšej vyberajú podlahové krytiny s harmonicky navrhnutým povrchom. Viditeľné dosky sú farebne zladené. To kontrastuje s jasne rozpoznateľnými kontrastmi jednotlivých odtieňov alebo viditeľných hrčiek a uzlov. Podlahy s týmto vzhľadom vyzerajú tradične a dopĺňajú rustikálne zariadenie vidieckeho domu.
Môžete si samozrejme vybrať to, čo vás osloví a páči sa vám. Vďaka cielenému výberu univerzálneho dekoru v dubovom vzhľade, ktorý harmonicky zapadá do každého individuálneho konceptu bývania, sa dajú vytvoriť štýlové kombinácie s nábytkom a bytovými doplnkami. Ak sa textúra a farebný odtieň zhodujú s nábytkom vyrobeným z pravého dreva alebo z materiálov so vzhľadom dreva, vytvorí sa súvislý celkový obraz.

6998_MeisterDesign_DD_Ambiente_01
 

Bez názvu3a

Reliéfne povrchy pre vzhľad pravého dreva
D
izajnové a laminátové podlahy prinesú do vášho domova nielen autentický vzhľad dubového povrchu. Vybrané podlahy poskytujú aj pocit pravého dreva. Pri jemnom pohladen povrchu podlahy, môžete cítiť prirodzenú textúru.
Štýly sa nazývajú napríklad: special pore effect, wood finish alebo authentic wood: mnoho výrobcov pokračuje vo vývoji podlahových krytín v treťom rozmere a okrem viditeľnej kresby im dáva hmatateľnú textúru. Ak sú viditeľný a hmatateľný dekór zladený, je aj pre profesionálov ťažké zistiť rozdiel medzi dubovými parketami a vhodne navrhnutou dizajnovou podlahou. 

6258_laminate_LC55_Ambiente_R01

Výhody podláh s dubovým vzhľadom:
- laminátové a dizajnové podlahy sú odolnejšie a odolnejšie ako podlahy z pravého dreva
- v obchode je väčšia škála dekorácií a farieb
- vyžadujú menej údržby
- mnoho laminátových a dizajnových podláh je odolnejších voči vlhkosti
- podlahy dubového typu sú často lacnejšie ako alternatíva pravého drevaZdroj: www.meister.com