podložka Silence a podlahové kúrenie

MeisterWerke Schulte GmbH je vynálezcom laminátových podláh s integrovanou zvukovou izoláciou SILENCE. Preto naše podlahy nielen vyzerajú pekne, ale sú aj tiché. K účinnému zníženiu hlučnosti sa pridáva aj dodatočná izolácia proti vlhkosti prostredníctvom systému AquaSafe  (kolekcie Melango, Talamo, Micala). Vďaka svojim mnohým pozitívnym vlastnostiam sa môžu podlahy MEISTER použiť nielen v bytových, ale aj v nebytových priestoroch.

Ďalšie plus: Všetky podlahy sú vhodné na pokládku na podklady s regulovateľným teplovodným podlahovým kúrením. Pri laminátových podlahách s integrovanou zvukovou izoláciou SILENCE je optimálny odpor priepustnosti tepla. 

Kolekcie s integrovanou izoláciou proti kročajovému hluku
odpor priepustnosti tepla m²K/W pri pokládke na MEISTER-PE fóliu - parozábranu
MELANGO S
0,083
TALAMO S
0,075
MICALA S
0,075
LD 95 S 0,075
LD 75 S 0,075
LC 75 S 0,075
LC 55 S
0,07
 

Schéma laminátovej podlahy na teplovodnom podlahovom kúrení:
laminátové podlahy m
 
Integrovaná zvuková izolácia
silence panacik
Veľa kolekcií laminátových podláh MEISTER je vybavených integrovanou zvukovou izoláciou,  aby sa podľa možností čo najviac znížila ako hlučnosť v samotnej miestnosti, tak i kročajový hluk v nižšie položených priestoroch.
Silence
       Používame ťažkú elastickú izoláciu kročajového hluku z vysoko kvalitnej PUR - minerálnej zmesi. Optimálne znižuje hodnoty hluku a zároveň je schopná vyrovnať nerovnosti podkladu. Toto zabezpečí pevný a celoplošný kontakt s podkladom a tým zároveň zabraňuje dodatočnému vzniku hluku.
     Nie v poslednom rade prispieva k zvukovej izolácii aj stabilná konštrukcia našich podláh: čím je podlaha hrubšia a ťažšia, tým tlmenejšie a tichšie sa dá po nej chodiť.
      Laminátové podlahy MEISTER s integrovanou zvukovou izoláciou sú ozajstné „tichošlapky“ a zabezpečujú aj akusticky nerušenú príjemnú atmosféru.