Kuchyňa a kúpeľňa

7330 s logom a textom

Podlahy v kuchyni a kúpeľni majú jednu spoločnú vec: musia veľa vydržať. Vlhkosť, fŕkanie tuku a veľa pohybu. Niet divu, že veľa ľudí sa pri navrhovaní týchto miestností rozhodne pre dlaždice. Existujú však aj alternatívy, ktoré nie sú iba robustné a ľahko sa udržiavajú, ale sú obzvlášť štýlové - napríklad dizajnové podlahy MeisterDesign.

6977_MeisterDesign_DD_Detail_R01  

Ktoré podlahy sú vhodné do kuchyne?

Kuchyňa je najviac využívaným priestorom v mnohých domácnostiach.
Či už ide o varenie, domácu úlohu alebo útulné stretnutie s priateľmi - kuchyňa je často ústredným bodom nášho spoločenského života. Požiadavky, ktoré musí kuchynská podlaha vydržať každý deň, sú zodpovedajúcim spôsobom vysoké. Nepoddajná špina z tukov, rôznych tekutín alebo jedál nesmie zanechávať žiadne stopy. Pre udržanie zodpovedajúcej hygieny sú preto vhodné podlahy, ktoré sa ľahko čistia vlhkou handrou. Podlaha sa navyše nesmie opotrebovať
z dôvodu častého pohybu a presúvania stoličiek a nemala by byť šmykľavá.

Ktorá podlaha sa hodí do kúpeľne?

Vlhkosť, striekajúca voda, kozmetické škvrny - podlaha v kúpeľni musí byť schopná odolať podobne náročným podmienkam ako podlahová krytina do kuchyne. Mala by byť odolná voči vode a vydržať v mokrom prostredí. Spoľahlivá odolnosť proti vode hrá dôležitú úlohu, najmä v malých kúpeľniach bez okien, pretože vlhký vzduch zostáva v miestnosti dlhšie a nevhodné materiály môžu napučiavať. Väčšina kozmetických výrobkov obsahuje aj tuky a oleje. Ak sa tieto dostanú na citlivé povrchy, ako napríklad na neošetrené drevo, objavia sa škvrny, ktoré sa ťažko dajú odstrániť. Ideálna podlaha do kúpeľne je preto vodeodolná, nešmykľavá a musí sa dať ľahko udržiavať.

  6843_MeisterDesign_DD_Ambiente_02

6999_MeisterDesign_DD_Ambiente_01

Inovatívna všestranná podlahová krytina - ideálna pre kuchyne a kúpeľne

Mnoho ľudí si stále v kúpeľni a v kuchyni zvolí obkladačku alebo prírodný kameň. Pre útulnú atmosféru s príjemnou atmosférou sú však dnes
k dispozícii aj elastické podlahy, ktoré spĺňajú všetky potrebné funkčné kritériá a dodávajú miestnosti viac tepla a pohodlia. Napríklad dizajnové podlahy s autentickým vzhľadom dreva alebo kameňa.

6847_MeisterDesign_DD_Ambiente_02  

Ak chcete teplú a útulnú alternatívu k obkladačkám a prírodnému kameňu, odporúčame dizajnové podlahy MeisterDesign. Kombinujú všetky pozitívne vlastnosti vinylovej podlahy, ale neobsahujú PVC (polyvinylchlorid) a škodlivé plastifikátory. Moderná dizajnová podlaha je k dispozícii v mnohých autentických drevených dekóroch poprípade v dekóroch so vzhľadom kameňa, ktoré sa vďaka svojim hmatovým štruktúram dajú len ťažko odlíšiť od originálu.
Kým dlaždice a prírodný kameň musia byť zlepené a drážkované, dizajnová podlaha je vybavená moderným klikovým systémom, vďaka čomu je pokládka veľmi jednoduchá. Vodeodolné dizajnové podlahy MeisterDesign. life DD 800, MeisterDesign. pro DD 200, MeisterDesign. rigid RD 300 S, MeisterDesign. rigid RL 400 S, MeisterDesign. rigid RB 400 S sú zvlášť vhodné na použitie v kúpeľniach a kuchyniach, sú veľmi odolné a rovnako ľahko sa udržiavajú ako dlaždice.

6991_MeisterDesign_DD_Detail_05   6995_MeisterDesign_DD_Ambiente_R03
 

Zdroj: www.meister.com