Dovolenka doma v stredomorskom štýle

 

6684_laminate_LL150_Detail_R01  

Slnko, pláž a tyrkysové more - radi sa oddávame dovolenkovým snom. Najmä oblasť Stredozemného mora je obľúbená destinácia. Turistov z celého sveta priťahujú Taliansko, Španielsko alebo Grécko.
Ale prečo ísť tak ďaleko?
Vďaka atraktívnym podlahám v mediteránskom štýle si každý môže priniesť pocit dovolenky domov.
Brilantné farby juhu v byte

Na rozdiel od toho, čo si mnohí môžu myslieť, stredomorský štýl bývania ponúka viac než len terakotové tóny a odtiene. Namiesto toho sa vyznačuje predovšetkým jasnými farbami - ideálny zdroj inšpirácie pre nové dizajnérske nápady! Klasické farby na juhu zahŕňajú odtiene červenej, oranžovej a žltej, ako aj odtiene modrej, bielej a hnedej. Každá farba vyžaruje svoj vlastný dovolenkový flair: modré tóny znamenajú neobmedzenú oblohu a Stredozemné more, biele tóny znamenajú oblaky, žlté, oranžové a červené tóny znamenajú jasné slnko, zelené tóny sú plodiny polí, fialové tóny sú levanduľové polia Provence, hnedé a terakotové tóny predstavujú úrodnú zem, krémové a pieskové tóny znamenajú úchvatné pláže.

Výber farieb ovplyvňuje nielen vizuálny dojem z miestnosti, ale zasahuje aj diváka na emocionálnej úrovni, ako ukazujú tieto príklady: žltooranžové  a červené tóny: teplé, živé, harmonické, modré tóny: žiarivé, chladiace, biele tóny: pokojné, jemné, svieže, odtiene hnedej: rustikálna, živá.
Farebný výber farieb sa používa väčšinou na stenách, ale môže tiež navodzovať spomienky na vašu poslednú dovolenku, pokiaľ ide o bytové doplnky a ozdobné predmety.
Klasické terakotové, hnedé, krémové a pieskové odtiene sa často vyberajú ako farby podlahy. Pomocou tejto palety farieb môžete nastaviť vynikajúce akcenty, ktoré sa dajú dokonale integrovať do stredomorského životného prostredia. 
  Bez názvu1a
6854_laminate_LC55_Ambiente_R01  

Nadčasový štýl: správna podlaha pre stredomorskú výzdobu

 

Ak si chcete do svojich štyroch stien priniesť stredomorskú atmosféru, existuje veľa možností dizajnu. Od dekoratívnych predmetov a bytového nábytku cez nástenné farby až po podlahu - milovníci leta sa môžu teraz vyblázniť v interiéri a vybavení.
Platí to aj pre výber správnej podlahy, ktorá skutočne vyvoláva južnú atmosféru.
Či už laminát, parkety alebo kameň - aj tu má podlaha výrazný vplyv na priestorový efekt.
Trendový dizajn je po chvíli zastaraný a je potrebné ho vymeniť. To stojí nielen peniaze, ale aj nervy. Nie je tomu tak v prípade stredomorského štýlu. Ak si vyberiete tento nadčasový štýl pre svoju podlahu, môžete ho ľahko integrovať do svojho živého sveta a užiť si ho na dlhú dobu.

Drevené podlahy v stredomorskom štýle

Prírodné materiály ako terakota alebo pieskovec sú veľmi populárne, pokiaľ ide o vytváranie stredomorskej atmosféry prostredníctvom priestorového efektu.
Existujú však aj alternatívy, pomocou ktorých je možné dosiahnuť rovnaký účinok: ako klasika medzi podlahovými krytinami môžu aj drevené podlahy úspešne prispievať 
k stredomorskému prostrediu, napríklad v pravých drevinách dub a javor, ako aj vo svetlých farbách, ako je krémová.
Ak máte radi stredomorský štýl, vybrali ste si pravú dubovú parketovú podlahu v olivovo hnedej farbe. Rustikálny dizajn podláh v kombinácii s typickými stredomorskými akcentmi - napríklad nábytok vyrobený z orecha, olivy, dubu alebo borovice a biela až béžová farba steny - vytvára príjemnú a upokojujúcu atmosféru.
Okrem toho je jeho čistenie alebo údržba mimoriadne jednoduchá a vyžaduje si malé úsilie.
Vďaka podlahovému vykurovaniu, ktoré sa dá ľahko nainštalovať pod parketovú podlahu, zostanú vaše nohy teplé aj v zimných mesiacoch. To je ideálne pre tých, ktorí túžia po teplom juhu v chladnom období.
  Bez názvu3a

Zdroj: www.meister.com